W Sosnowcu otwarto II oddział Neolith w Polsce

Środa, 10 maja 2023 W Sosnowcu otwarto II oddział Neolith w Polsce
W Sosnowcu działa jedno z największych centrów dystrybucyjnych Neolith na świecie. Uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyło około 400 gości, odbyło się 30 marca br. 
Neolith, uznany producent kamienia spiekanego, otworzył swoje drugie centrum w naszym kraju w ramach swojej strategii światowej ekspansji. Wydarzenie zgromadziło około 400 architektów, projektantów wnętrz, designerów, producentów mebli, którzy mieli okazję osobiście docenić rozwiązania architektoniczne Neolith i ich różnorodne zastosowania. Na gali można było zobaczyć znane influencerki: Olę Nowak, (1,7 miliona obserwujących, uznana przez Forbesa za jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce), a także Justynę Nowak, Katarzynę Wietechę. W przecięciu wstęgi uczestniczył także prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. 
Centrum o powierzchni 4 000 m kw., jedno z największych na świecie, jakie posiada marka, zwiększy możliwości grupy w zakresie dystrybucji produktów do Europy Środkowej.
– Otwarcie to stanowi strategiczny punkt, z którego będziemy mogli działać w jeszcze lepszy sposób, aby nasi klienci i partnerzy mieli bezpośredni dostęp do naszych wyrobów. W nadchodzących miesiącach przeprowadzimy kolejne otwarcia w kluczowych lokalizacjach, aby dalej promować nasz łańcuch wartości –
zapewnił Daniel Sánchez, dyrektor handlowy Grupy Neolith. 
Nowe centrum w Polsce jest już częścią sieci dystrybucji Neolith w Europie, która obejmuje łącznie 17 placówek i 4 salony sprzedaży. Po niedawnym otwarciu nowych lokalizacji w Ameryce Północnej, Australii i Chinach, Neolith kontynuuje rozbudowę centrów dystrybucyjnych i rozszerza swoją działalność na całym świecie. II oddział Neolit w Polsce działa przy ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2a w Sosnowcu, pod pieczą Grzegorza Gądka. 
– Aktualnie mamy na stanie około 5000 slabów w różnych wykończeniach, wymiarach grubościach i kolorach. Jednak potencjał pozwala nam na uzupełnienie magazynu o kolejne 5000 slabów, które dotrą do nas z Hiszpanii. W ofercie mamy również kamień naturalny z różnych zakątków świata, ale to spieki Neolith są naszym głównym i podstawowym produktem. Wspomnę także o sali konferencyjnej w naszym showroomie, w której organizujemy szkolenia produktowe oraz doradztwo, jak we właściwy sposób pracować ze spiekami. W roku 2023 kładziemy mocny nacisk na to, aby w jak największej liczbie studiów kuchennych, łazienkowych oraz innych showroomach pojawiały się nasze obrandowane ekspozycje, tak aby jeszcze bardziej zbliżyć się do finalnego klienta. Ta strategia pozwoli nam dodatkowo zbudować jeszcze większą rozpoznawalność naszej marki – mówi Grzegorz Gądek, branch manager Neolith Katowice. 
Goście otwarcia II oddziału Neolith w Polsce mogli zobaczyć jak spieki i kamienie prezentują się na żywo, m.in. na totemach wykonanych ze spieków Niagara, Amazonico, Zaha Stone, Abu Dhabi White, Calatorao czy przypominających do złudzenia drewno La Bohème.


neolith_katowice_designalive-2_789f966c.jpg