Targi STONE zapraszają

Piątek, 30 września 2022 Targi STONE zapraszają
 
W dniach 23-25 listopada 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie branżowo, inspirująco i merytorycznie. Na trzy dni Poznań ponownie stanie się areną najnowszych trendów i inspiracji dotyczącego materiału, niezwykle atrakcyjnego dla wielu branż- kamienia.
– Grupa MTP, jako lider branży targowej pierwsza dostrzegła potrzebę stworzenia platformy dla branży kamieniarskiej. Jej doświadczenie pozwoliło stworzyć imprezę branżową, która w opinii zarówno zwiedzających, jak i wystawców uchodzi za najważniejsze wydarzenie branży kamieniarskiej w Polsce. Powracający klienci, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający, potwierdzają, że Targi STONE są kojarzone z gwarancją solidnej inwestycji – komentuje Marta Szydłowska, dyrektor projektu.
Dziś, po blisko 15 latach Targi STONE to największa ekspozycja tego typu w Polsce. Udział w nich to obowiązkowa pozycja w kalendarzu dla każdego, kto chce się wyróżnić na tle konkurencji, przedstawić swoją ofertę profesjonalnym odbiorcom, czy wyznaczać trendy, za którymi się podąża.
Dlaczego warto tu być?
Główny trzon tego branżowego wydarzenia stanowi ekspozycja tworzona przez dystrybutorów kamienia naturalnego, syntetycznego oraz produktów z kamienia. Nie zabraknie również producentów i dystrybutorów maszyn oraz specjalistycznego sprzętu do cięcia i jego obróbki. Wystawcy, którzy licznie i ze znacznym wyprzedzeniem zapowiedzieli udział w targach już rozpoczęli przygotowania tak, by zaskoczyć swoich partnerów biznesowych, konkurencję i zwiedzających interesującymi nowościami. Podczas tegorocznych targów imponującą ofertę kamienia naturalnego zaprezentują producenci z takich krajów jak Indie, Portugalia, Szwecja czy Włochy. 
Targi STONE to także szereg interesujących wydarzeń towarzyszących, zarówno merytorycznych jak i praktycznych, gdzie zdobędziemy najbardziej aktualną wiedzę i podniesiemy swoje kwalifikacje. Program targów zapewni także ogromną dawkę emocji i współzawodnictwa podczas licznych konkursów i mistrzostw branży kamieniarskiej. Dzięki tak szerokiej ofercie oraz towarzyszącym eventom mamy propozycje dla wszystkich pracujących z kamieniem – od projektantów i architektów, poprzez konserwatorów zabytków czy kamieniarzy, właścicieli zakładów kamieniarskich, jak również firmy wykończeniowe.
Zobacz, poznaj, wypróbuj sam
Podczas tegorocznej edycji targów STONE, po raz pierwszy odbędzie się Turniej Regionów, współorganizowany przez Polski Związek Kamieniarski. W jego trakcie trzy zespoły będą walczyć o mistrzostwo kamieniarzy w ręcznej obróbce kamienia. To będzie świetna okazja, aby obserwować mistrzów kamieniarstwa przy pracy.
W specjalnie przygotowanej powierzchni Pracowni Lubosza Karwata będzie można zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Tutaj również odbywać się będą warsztaty. Ich uczestnicy, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak układać mozaiki i z jakich kamieni je tworzyć.
Zaproszeni specjaliści opowiedzą również o najważniejszych zagadnieniach nowoczesnej renowacji, rewitalizacji budynków oraz ich termomodernizacji z użyciem materiału kamiennego. 
Zespół grupy Narzędzioholicy.pl zapewni szereg atrakcji podczas swojego eventu. Na 300 metrach powierzchni nie zabraknie wiedzy, merytoryki, praktyki i rozrywki. Poprzez warsztaty i pokazy, specjaliści poznają nowości z zakresu technik obróbki kamienia oraz narzędzia najlepszych producentów z kraju i ze świata.
W tym roku, w Strefie: „KAMIEŃ W DOMU I W OGRODZIE” odwiedzający będą mogli poszukać pomysłów na  zastosowanie kamienia we wnętrzach domów, obiektów luksusowych czy ogrodów. 
Branżowe relacje i nowe możliwości biznesowe
Tradycyjnie, spotkanie branży kamieniarskiej to doskonała przestrzeń dla podtrzymania i umocnienia istniejących relacji. To też niepowtarzalna szansa do nawiązania nowych, owocnych kontaktów, dlatego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w mniej formalnej atmosferze zorganizowane zostanie wieczorne spotkanie dla wystawców oraz ich kluczowych klientów. 
Musisz tam być
STONE to największe, znane i rozpoznawalne targi kamieniarskie w Polsce. Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora kamieniarskiego. Profesjonaliści, zarówno praktycy jak i teoretycy, nie pozwalają sobie na pominięcie tego ważnego wydarzenia, które inspiruje i motywuje do rozwoju.
Bilety na targi są już dostępne on-line: tobilet.pl.  
Więcej informacji: www.targistone.pl