Targi Stone 2022 zapraszają do Poznania

Piątek, 4 listopada 2022 Targi Stone 2022 zapraszają do Poznania

Targi Stone już 23-25 listopada 2022. Jaka będzie tegoroczna edycja? 

Targi STONE są jedynym w Polsce wydarzeniem, które łączy ludzi w biznesie. Umożliwia spotkania i wymianę doświadczeń pomiędzy firmami z sektora kamieniarskiego.
Podczas 3 dni targów odbędą się liczne prelekcje, debaty i spotkania z ekspertami.
Wraz z Polskim Związkiem Kamieniarstwa oraz Siecią Badawczą Łukasiewicza po raz pierwszy zorganizowana zostanie „Debata o Kamieniu” – dyskusja mająca na celu wymianę wiedzy pomiędzy fachowcami z branży kamieniarskiej oraz branż z nią związanych. „Debata” to również krótkie prelekcje, a wśród nich tematy związane z petrografią, zjawiskiem bowingu czy wykład Pracowni Architektonicznej WXCA „Architekt i Kamień”, który poprowadzi Krzysztof Budzisz.
Kolejną porcję wiedzy na temat: „Kamień Naturalny, Geologia, Górnictwo, Budownictwo” dostarczą nam goście specjalni, zaproszeni przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Kamienia. Wśród prelegentów m.in. dr hab. Miranda Ptak, profesor dr hab. Andrzej Solecki oraz w-ce Prezes O.S.P.W.zK. Marian Sroka.
Jednocześnie na stoisku Stowarzyszenia zorganizowana zostanie STREFA PORAD RZECZOZNAWCÓW – miejsce w którym profesjonaliści i praktycy podzielą się  wiedzą z zakresu zastosowania kamienia naturalnego w budownictwie i kamieniarstwie, ocen projektów, produktów z kamienia czy robót kamieniarskich.
Jak wygląda „Kamieniarstwo w 21 wieku w perspektywie social mediów” oraz jakie są różnice między „Kamieniarstwem budowlanym a nagrobnym„ opowie nam Tomasz Kos z #KamieniarstwoWarszawa.

Kamień - materiał dla artysty?

Dr Marcin Nosko zaprosi na prelekcję pt. „Kamień, materia i idea”. Ten pracujący głównie z kamieniem rzeźbiarz przybliży piękno pracy z tym materiałem. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Lubosz Karwat zaprezentuje  swoje wybrane realizacje oraz poprowadzi warsztaty z układania mozaiki. Zwiedzający będą mieli również okazję obejrzeć wystawę rzeźb w kamieniu młodych artystów, których prace powstały w czasie Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowanym ,,RDZEŃ’’.  

Program targów zapewni ogromną dawkę praktyki, emocji i współzawodnictwa. 

W „Strefie  Stoneworking”, poprzez warsztaty i pokazy, zwiedzający poznają nowości producentów narzędzi, a także możliwości ich wykorzystania w obróbce kamienia. Po raz pierwszy na Targach Stone odbędzie się TURNIEJ REGIONÓW. Podczas 3 dni targów zmierzą się 3 drużyny reprezentujące różne części Polski - Dolny Śląsk, Region Centralny i Świętokrzyski, które zmierzą się o mistrzostwo kamieniarzy w ręcznej obróbce kamienia. Już dziś zapraszamy do kibicowania zawodnikom: Jerzemu Zyskowi i Michałowi Misiaszkowi, Klaudii Matusiak i Rafałowi Frankiewiczowi oraz Arturowi Janaszkowi i Grzegorzowi Kwapisiewiczowi. Finałowe rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie Mistrzów zaplanowane jest na 25 listopada, czyli trzeci dzień targów.  

Wystawcy na Targach Stone 

Zwiedzający będą mieli okazję spotkać się nie tylko z wystawcami z Polski, ale także z Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Włoch czy z odległych Indii. Podczas targów Stone będą również premierowe wystąpienia, a wśród nich stoisko Ceramiki Paradyż, która zaprezentuje zwiedzającym swoją nowość - spieki wielkoformatowe z możliwością barwienia w całej masie, czy firma Flow Europe – prezentująca maszyny do cięcia wodą.

Targi to relacje

Zarówno dla wystawców i ich kluczowych klientów, a także dla zwiedzających targi STONE na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w mniej formalnej atmosferze, zorganizowane zostanie Wieczorne spotkanie branży kamieniarskiej (23 listopada). Tradycyjnie, spotkanie kamieniarzy w Poznaniu to doskonała przestrzeń dla podtrzymania i umocnienia istniejących relacji oraz niepowtarzalna szansa do nawiązania nowych, owocnych kontaktów. 
Więcej informacji o targach na stronie www.targistone.pl. Już dziś warto kupić 2 bilety elektroniczne za pośrednictwem www.tobilet.pl
• Wejście na Targi Stone, 
• Udział w Wieczorze Branży Kamieniarskiej.
Zapraszamy do Poznania 23-25 listopada 2022 r. 


fotobueno_stone_glass_14112018_i_(249)_70k347r.jpg fotobueno_stone_glass_14112018_i_(279)_151y584v.jpg fotobueno_stone_glass_14112018_i_(290)_579y943y.jpg