Targi Marmomac

Poniedziałek, 25 października 2021 Targi Marmomac
 
Tegoroczna 55. edycja targów Marmomac w Weronie, nie była z pewnością największa, jednak i tak zgromadziła w swoich halach największych przedstawicieli. Wśród nich była także polska reprezentacja. 
W jej składzie znalazły się takie firmy jak: Abra, Lubas, Q-teq Bidese,  Metikam-Stone. Metikam-Stone w tym roku pierwszy raz prezentował się jako wystawca. Jak powiedział nam Rafał Kulbida, choć frekwencja nie była rewelacyjna, to cel, jaki przed targami postawili sobie właściciele, czyli sprawdzenie międzynarodowego zainteresowania ofertą, został osiągnięty. Chęć współpracy deklarowali przedsiębiorcy z krajów skandynawskich, Irlandii czy odległego Izraela. 
Firma Lubas uczestniczyła w targach po raz kolejny. Na stoisku zaprezentowała profile na koła do traków linowych oraz usługę regeneracji bębnów używanych w tych trakach i to właśnie one cieszyły się największym zainteresowaniem. Zaprezentowane produkty i usługi dla branży kamieniarskiej, to elementy z poliuretanu L-PUR firmy Lubas – wykonywane ze specjalnie przygotowanej mieszanki – wydłużające pracę maszyn w procesie cięcia kamienia. Natomiast usługa regeneracji bębnów to obok produkcji profili, unikatowa i jedna z najczęściej wybieranych usług.
Także firma Q-teq Bidese– producent traków linowych oraz lin diamentowych – wystawiała się w Weronie kolejny raz. Jak powiedział nam przedstawiciel tej firmy, tegoroczna edycja Marmomac przyniosła wiele kontaktów, szczególnie z krajów bałkańskich.
Opolska firma ABRA wystawiała się na targach kolejny raz. Jak zauważył Tomasz Wilczko, inżynier ds. sprzedaży, liczba odwiedzających była mniejsza niż w 2019 r., natomiast ci którzy odwiedzali stoisko byli zorientowani co do możliwości technicznych i zastosowania maszyn prezentowanych przez firmę (piaskarki i automaty do piaskowania). Wiele firm zagranicznych poszukiwało dostawców do współpracy na zasadzie przedstawicielstwa. Podsumowując, liczba nawiązanych kontaktów była mniejsza, natomiast ich potencjał biznesowy w zupełności to zrekompensował. Mimo mniejszej skali, warto było wziąć udział w targach.


07_208f213p.jpg bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła sie oferta firmy disresco_932f536r..jpg img_1473_407m216c.jpg lubas-targi-marmomac-2021_502x505v.jpg marmomac2021_veronafiere_ennevifoto__sm26365_323q237y.jpg na stoisku marmi scala polski, jak niemal zawsze, był drugim językiem_394v356k..jpg przedstawicie carrieres plo, nie krysli zadowlenia z mozliwości spotkania ze swoimi klientami_343f482r..jpg w targach uczestniczyło łącznie pięć firm z polski_757c895f. przedstawiciele metikamu pozytywnie oceniają efety wystawy..jpg wa0012_727q644k.jpg