Stonetec 2022

Środa, 8 czerwca 2022 Stonetec 2022
Stone+tec Międzynarodowe Forum Kompetencji Kamienia Naturalnego i Technologii Kamienia odbędzie się w dniach 22-25 czerwca 2022 w Norymberskim Centrum Wystawienniczym. Organizatorem jest AFAG Messen und Ausstellungen GmbH. 
W czerwcu w Norymberdze spodziewanych jest 250 wystawców. Sponsorami koncepcyjnymi Stone+tec są: Niemieckie Stowarzyszenie Kamienia Naturalnego (DNV) oraz Federalne Stowarzyszenie Cechowe Niemieckiej Branży Kamieniarskiej i Rzeźby (BIV). Na arenie międzynarodowej targi wspiera włoskie stowarzyszenie producentów maszyn Confindustria Marmomacchine. 
Stone+tec – targi dla branży kamienia naturalnego 
Gama produktów i usług prezentowanych na Stone+tec podzielona jest na trzy główne obszary tematyczne: „Buduj z kamienia naturalnego”, „Sprzęt dla profesjonalistów” oraz „Miejsca Pamięci”. 
Buduj z kamienia 
W tej przestrzeni prezentowane będą materiały i ich rozmaite potencjalne zastosowania. Oprócz kamienia naturalnego ważną rolę odgrywają też kamień syntetyczny, ceramika oraz płytki i płyty. Istotne jest także eksponowanie zagadnień związanych z ochroną środowiska i idea zrównoważonego rozwoju. Osobny dział poświęcony jest zagadnieniom ochrony i konserwacji zabytków. 
Sprzęt dla profesjonalistów 
W tym obszarze Stone+tec nacisk kładziony jest na maszyny, urządzenia i narzędzia. Obejmuje to również technologię transportu materiałów, transport i pakowanie. Nie bez znaczenia jest również technologia kotwienia i mocowania oraz chemia budowlana. Ponadto dostępne będą informacje i pomoc we wszystkich aspektach BHP. 
Miejsca Pamięci 
Oprócz tradycyjnego wzornictwa nagrobnego na targach zaprezentowane zostaną również dzieła sztuki nagrobnej i ozdoby nagrobne. Wystawione zostaną także przedmioty sakralne, tworzące miejsca pamięci. 
Obszar innowacji
W Strefie Innowacji odwiedzający będą mogli odkryć przyszłe trendy. Zaprezentowane zostaną nowatorskie projekty i pomysły na wykorzystania i przetwarzanie kamienia naturalnego.
Stone+tec - Kongres 
Przez pierwsze trzy dni targom Stone+tec towarzyszyć będzie Kongres Stone+tec. Jeden z przewodnich tematów to zrównoważony rozwój w branży kamienia naturalnego, coraz ważniejszy w wielu obszarach zastosowań. Program kongresu zawiera najnowsze badania, praktyczne doświadczenia oraz informacje na temat aktualnych wytycznych i specyfikacji. Pierwsze dwa dni skierowane są do architektów, planistów, władz budowlanych i przedstawicieli służb ochrony środowiska, architektów krajobrazu, Trzeciego dnia kongresu uczestnicy skupią się na tematach związanych z branżą funeralną. 
 
Wydarzenia: 
22.06 – wręczenie Niemieckiej Nagrody Kamienia Naturalnego 
22-24. 06 – konkurs młodych talentów, w którym rywalizować będą młodzi kamieniarze i rzeźbiarze. Uroczystość wręczenia nagród zaplanowana jest na 24 .06, w godzinach popołudniowych.
Targi Stone+tec odbędą się w dniach 22-25 czerwca 2022 r. w halach 10, 11 i 12 Norymberskiego Centrum Wystawienniczego i będą otwarte również dla zwiedzających Kongres Stone+tec. Więcej informacji o wydarzeniu:
www.stone-tec.com