Schody z granitu

Poniedziałek, 26 lipca 2021 Schody z granitu

Zalety schodów wykonanych z granitu

Jaki materiał wybrać podczas projektowania schodów? Okazuje się, że to wcale nie taka łatwa decyzja! Również dlatego, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów i wiele zależy od budżetu, oraz oczekiwań jakościowych. Dużo zależy także od tego, czy będą to schody wewnątrz, czy zewnątrz domu. W przypadku tych zewnątrz zawsze pamiętać należy o tym, że w polskich warunkach muszą być one odporne na deszcz i mróz. W związku z tym warto wziąć pod uwagę schody, które wykonane będą z granitu.
Dlaczego warto wziąć pod uwagę schody wykonane z granitu?
Nie ma wątpliwości co do tego, że granit jest jednym z najtrwalszych materiałów, jeśli chodzi o wykonanie schodów. Dużym atutem jest to, że schody z granitu, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne można dopasować na wymiar, co pozwoli uzyskać wymarzony projekt. Atutem jest także wysokiej jakości materiał. Takie schody kamienne będą odporne nawet na niskie temperatury, co w polskim klimacie jest szczególnie pożądane. Oprócz tego warto mieć na uwadze kwestie estetyczne. Granat prezentuje się świetnie w każdej postaci i od razu kojarzony jest z klasą i elegancją.

Szukasz materiału na schody granitowe wysokiej jakości? Sprawdź naszą propozycję!

Jakie zalety mają schody granitowe?

Granit charakteryzuje się tym, że posiada doskonałe właściwości fizyczne. Granity powstają w wyniku stygnięcia lawy, co sprawia, że są niezwykle trwałe, a przy okazji cechuje je bardzo niska nasiąkliwość. Taka właściwość będzie szczególnie pożądana zwłaszcza w przypadku schodów zewnętrznych. Kolejną zaletą jest to, że pomimo iż granit jest twardy, bardzo łatwo podlega obróbkom. W ten sposób otrzymać można wymarzone schody kamienne, które prezentować się będą dokładnie tak, jak się wymarzyło.

Jak wykonane mogą być schody granitowe?

Istnieje kilka sposobów na obróbkę i wykończenie schodów kamiennych, w tym przypadku granitowych. Takie schody mogą być szczotkowane, polerowane, piaskowane, płomieniowane, antykowane, oraz lapatura. Oczywiście mowa tutaj o ich powierzchni. Najczęściej wybieranymi metodami jest granit płomieniowany, oraz polerowany. W obydwu przypadkach zachowuje on swoją trwałość, a przy okazji prezentuje się w pełni wyjątkowo. Warto jednak pamiętać o tym, że choć schody granitowe polerowane wyglądają przepięknie, mogą być dość śliskie. Dlatego często stosuje się paski piaskowane, które stanowią swego rodzaju zabezpieczenie.

Artykuł sponsorowany

 

 

 11_724p145q.jpg