Quarry Life Award po raz trzeci

Środa, 9 grudnia 2015 Quarry Life Award po raz trzeci

Jeszcze przez niespełna trzy miesiące można zgłaszać chęć udziału w międzynarodowym konkursie przyrodniczym na temat biologicznej wartości obszarów wydobywczych.

 

Quarry Life Award to międzynarodowy konkurs naukowy promujący i oferujący wiedzę na temat bioróżnorodności w kopalniach. Jego organizator, Firma HeidelbergCement promuje w ponad 20 krajach na całym świecie to naukowo-edukacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzacja i ochrona walorów przyrodniczych terenów kopalnianych oraz upowszechnianie i podwyższanie wiedzy na temat biologicznej wartości obszarów wydobywczych. W Polsce organizatorem konkursu jest Grupa Górażdże, należąca do koncernu HeidelbergCement.

Do 1 marca 2016 r. uczniowie, studenci, absolwenci, naukowcy oraz przyrodnicze organizacje i instytucje mogą składać swoje propozycje projektów na stronie internetowej quarrylifeaward.com W kolejnym etapie jury krajowe wybierze pięć najlepszych projektów badawczych, które od kwietnia do września 2016 będą realizowane w kopalniach Grupy Górażdże: w dwóch kopalniach wapienia na Opolszczyźnie („Strzelce Opolskie” oraz „Górażdże”) oraz dwóch kopalniach kruszyw (KSM „Ruda”, woj. śląskie i KSM „Nowogród Bobrzański”, woj. lubuskie).

Finał konkursu odbędzie się jesienią 2016 r. Wszystkie pięć projektów wyróżnionych w ramach edycji krajowych weźmie udział również w konkursie na szczeblu międzynarodowym. Każdorazowo projekty będą oceniane pod kątem: innowacyjności, szans na realizację, wartości dodanej, zaangażowania uczestników oraz walorów edukacyjnych. Już na szczeblu krajowym dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody pieniężne w wysokości 1 500, 3 000 oraz 5 000 euro. Pula nagród międzynarodowych wynosi 80 000 euro. Natomiast dla na najlepszy projekt 3. edycji QLA czeka 30 000 euro.

Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w konkursie? Zgłaszając swój projekt, uczestnicy otrzymują wyjątkową szansę badań i pracy na terenach zwykle niedostępnych dla osób z zewnątrz. Mogą wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, a także nabyć wiele nowych umiejętności, które przydadzą się w przyszłej karierze zawodowej. Do 2. edycji Quarry Life Award zgłoszono ponad 390 projektów z całego świata.

 

Więcej informacji na temat konkursu i sposobu rejestracji znajdziecie na stronie quarrylifeaward.pl

Na zdjęciu nagroda dla Stowarzyszenia Natura i Człowiek z Wrocławia za pracę "Zrekultywowane tereny kopalni Górażdze jako potencjalne siedlisko występowania pszczół".

 

żródło: quarrylifeaward.com