Pobiegną na Strzegomskiej Dwunastce

Poniedziałek, 30 maja 2022 Pobiegną na Strzegomskiej Dwunastce

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w czerwcu ponownie wystartuje Strzegomska Dwunastka Biegajmy Razem. 9 edycja zawodów jest zaplanowana w Strzegomiu na 18 czerwca, start w samo południe. Tradycyjnie bieg odbywa się podczas Święta Granitu, które w tym roku zaplanowano w dniach 18-22 czerwca oczywiście w Strzegomiu. Jak zwykle organizatorzy przygotowali ciekawą trasę i zapewniają świetną atmosferę. Kategorie wiekowe rozpisane są co 10 lat, a ponadto kategoria małżeństw. Przed biegiem głównym odbędzie się rywalizacja dzieci i młodzieży.
Biegacze pracujący w branży kamieniarskiej (pracownicy, właściciele zakładów oraz uczniowie i studenci szkół kształcących w zawodach górnictwa odkrywkowego i kamieniarstwa) startując w „Dwunastce” uczestniczą jednocześnie w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Branży Kamieniarskiej.
Na mecie tradycyjnie każdy zawodnik otrzyma unikatowy medal, który w tym roku nawiązuje do jubileuszu 780. rocznicy nadania praw miejskich miastu. Projekt medalu wykonał Marcin Bernatek Yo.Design. Natomiast o granitowe elementy, nieodzowne akcenty medalu, zatroszczyła się Granitowa Galeria i firma Granex. W tym roku będą to granitowe kulki wkomponowane w medal.
Do biegu zapisać można się na stronie www.strzegomska12.eu.
Informacje także na profilu facebookowym: www.facebook.com/strzegomska.dwunastka.