Obrady zarządu OSPWzK

Wtorek, 22 czerwca 2021 Obrady zarządu OSPWzK

W dniach 11-12 czerwca odbyło się spotkanie Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia. Członkowie zarządu OSPWzK na miejsce spotkania wybrali Pałac Brunów w Krotoszycach koło Lwówka Śląskiego.
W spotkaniu uczestniczyło 4 członków zarządu, a przewodniczył mu jego prezes Bogusław Solima. Z uwagi na to, że było to pierwsze spotkanie po okresie pandemii w programie nagromadziło się bardzo dużo spraw organizacyjnych, które członkowie zarządu musieli przedyskutować i omówić.
Jedną z najważniejszych decyzji, która została przegłosowana była ta o zwołaniu i organizacji Walnego Zjazdu Stowarzyszenia. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie odbędzie się on w dniach 17-18 września 2021 r. w Pałacu Brunów w Krotoszycach.
Wśród podjętych przez Zarząd uchwał znalazła się także ta o przyjęciu w poczet członków Stowarzyszenia Antoniego Chamskiego. Podjęto też ożywioną dyskusję w temacie kroków jakie Stowarzyszenie winno uczynić, aby rozpropagować idee swojego działania i zachęcić przedstawicieli branży do zasilenia szeregów OSPWzK.
W spotkaniu uczestniczył również kolega Ryszard Goliński, właściciel kopalni Wekom II, który brał udział w dyskusji poświęconej oddziaływaniu pandemii na polski sektor kamieniarski. (o-red)W spotkaniu uczestniczył również kolega Ryszard Goliński, właściciel kopalni Wekom II, który brał udział w dyskusji poświęconej oddziaływaniu pandemii na polski sektor kamieniarski.