Nowe władze PZK

Poniedziałek, 24 czerwca 2024 Nowe władze PZK

Michał Firlej będzie pełnił na kolejną kadencję funkcje prezesa Polskiego Związku Kamieniarstwa. Wybory odbyły się podczas XXIX Walnego Zjazdu PZK w hotelu Magellan nad Zalewem Sulejowskim (w dniach 7-9 czerwca br).
Funkcja wiceprezesa na kolejną kadencję przypadła Janowi Łobodzcowi  i Konradowi Kowalczykowi. W skład zarządu weszli ponadto: Michał Ziołowicz, Michał Misiaszek i Tomasz Staniszewski. Do Komisji Rewizyjnej wybrano: Klaudię Matusiak, Dariusza Chrzanowskiego, Artura Schützę, Łukasza Styrczulę i Jacka Łatę. Wybrano również członków Arbitrażu Koleżeńskiego w skład którego weszli: Krzysztof Skolak, Alicja Janicka, Grzegorz Kwapisiewicz, Kazimierz Wolski i Norbert Kliński.
Na obrady przyjechało ponad 50 delegatów, a razem z osobami towarzyszącymi w zjeździe uczestniczyło około 90 osób. Najważniejszymi punktami programu było udzielenie absolutorium za 2023 rok członkom Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej oraz wybór nowych władz Związku. Tym samym XXIX Zjazd zakończył VI kadencję władz PZK, które uzyskały absolutorium od delegatów.
W sobotę uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach zorganizowanych przez firmę Rubi, specjalizującej się m.in w systemach do cięcia płyt wielkoformatowych oraz oferującej narzędzia do cięcia i szlifowania.
XXI Kongres Kamieniarski, zaplanowano w dniach 10-12. stycznia 2025 r. Tym razem na jego miejsce wybrano Hotel Pod Wulkanem w Kluszkowcach na Podhalu.

 

Fot. PZK