Marmomac 2021

Piątek, 27 sierpnia 2021 Marmomac 2021

Otwarcie targów Marmomacc już za kilka tygodni. Organizatorzy zapewniają, że przygotowali się do nich należycie, a wdrożone procedury mają zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo.
Wszystko jest oczywiście podporządkowane przepisom związanym z pandemią  koronawirusa. Zgodnie z nimi do Centrum Targowego będzie można wejść po okazaniu międzynarodowego Certyfikatu Covidowego (otrzymuje go każdy obywatel kraju Unii Europejskiej, który w pełni zaszczepił się przeciwko COVID-19) lub dokumentu potwierdzającego wykonanie w ciągu ostatnich 48 godzin testu covidowego z wynikiem ujemnym.
Veronafiere, które jest organizatorem targów wdrożyło także protokół Safe Business z zaawansowanymi środkami zapobiegania zakażeniom, zatwierdzony przez AEFI (Włoskie Stowarzyszenie Organizatorów Targów i Władze ds. Zdrowia). Chodzi m.in. o bramki z automatycznym pomiarem temperatury ciała; limity gości znajdujących się na terenie targów, możliwość przeprowadzenia szybkich testów; używanie wyłącznie elektronicznych biletów; kontrole zalecanego bezpiecznego dystansu, którego zachowanie będzie śledzone poprzez system 400 kamer zainstalowanych na terenie targów. Organizatorzy zapewniają także o ciągłej dezynfekcji obiektów i systemów klimatyzacji. Na terenie targów będzie także stale obecny specjalistyczny zespół medyczny. Procedury te zostały już pomyślnie przetestowane podczas imprezy Motor Bike Expo. Marmomac 2021.
Tradycyjnie podczas targów zaprezentują się firmy wydobywające i przerabiające kamień, producenci maszyn i sprzętu  żywanego w branży kamieniarskiej, producenci chemii kamieniarskiej.
Podczas targów nie zabraknie również doskonale znanego wszystkim gościom The Italian Stone Theatre. W tym roku odbędzie się on jednak w zmodyfikowanej formule. Wydarzenia związane z TIST  zwykle odbywały się w hali 1. W tym roku z wiadomych przyczyn zostaną przeniesiony do hal 11 i 12. Prezentowane tam w tym roku prace artystyczne mają wiodący temat „Czas w kamieniu”. „Opowiadanie historii kamienia naturalnego w perspektywie czasowej jest  jednym ze sposobów odzyskania autentyczności i solidności tak potrzebnej dzisiaj ludzkości”, czytamy w innym komunikacie prasowym. Zamiast dużej sceny w hali 1 odbędą się rozmowy pod tytułem „Marmomac Talks”.
Równolegle z „fizycznymi” targami funkcjonować  będzie Marmomac Plus czyli wirtualna platforma stworzona  do prezentacji firm i kontaktów z gośćmi. Marmomac Plus to wirtualne miejsce, które jest zawsze aktywne i otwarte dla wszystkich zarejestrowanych na niej firm i operatorów. Marmomac Plus („M+”) to nowy portal internetowy, który działa online od lutego 2021 r. i według strony internetowej pozostanie aktywny do końca roku. Wystawcy mają możliwość zaprezentowania się wirtualnie oraz nawiązania kontaktu z nowymi klientami i nabywcami. Jak napisano na stronie internetowej jej celem jest „zjednoczenie kamieniarskiej społeczności”.
Marmomac będzie także transmitował na żywo debaty i wykłady ekspertów branży kamieniarskiej.