Laminam inwestuje w Interstone

Czwartek, 20 października 2022 Laminam inwestuje w Interstone
Z dniem 30 sierpnia 2022 roku firma LAMINAM została większościowym udziałowcem Interstone – dotychczasowego oficjalnego dystrybutora tej marki na polskim rynku. Tą transakcją włoski producent spieków kwarcowych wzmacnia swoją obecność w Europie.
W założeniach biznesowych transakcji LAMINAM umieścił wzrost wartości sprzedaży Interstone o 100% w ciągu najbliższych 3 lat. Jednocześnie firma, która w dalszym ciągu będzie działała pod własną nazwą i formą prawną, wciąż pozostaje również importerem i dystrybutorem kamienia naturalnego z całego świata, z którego szerokiej oferty od 22 lat korzystają klienci biznesowi i indywidualni. 
Zacieśnienie relacji pomiędzy LAMINAM a Interstone ma przyniesć nowe korzyści i ułatwienia dla klientów kupujących spieki kwarcowe - prowadząc relacje handlowe z Interstone, teraz de facto będą współpracowali wprost z producentem. Interstone dysponuje siecią dystrybucji, dzięki której spieki są dziś dostępne w każdym regionie Polski. Umowa wzmacnia międzynarodową ścieżkę rozwoju grupy LAMINAM, która dzięki temu przejęciu dołącza Polskę do już istniejących europejskich spółek zależnych w Hiszpanii, Niemczech, Francji, krajach Beneluksu i Wielkiej Brytanii, oraz tych poza Europą: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Izraelu, Chinach, Japonii, Rosji i Australii. Produkty marki są dziś dystrybuowane w ponad 100 krajach na całym świecie.
LAMINAM to włoska firma założona w 2000 roku, pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych. To właśnie LAMINAM wprowadziła na rynek nowe formaty i grubości swoich produktów. Filozofia marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu.
(źródło: Interstone)