Kamieniarstwo XXI wieku

Wtorek, 27 października 2015 Kamieniarstwo XXI wieku

Nowe technologie dotykają niemal każdej sfery naszego życia. Jakie korzyści niosą dla kamieniarzy innowacyjne pomysły? Wzrost sprzedaży, łatwiejszy kontakt z potencjalnym klientem, niskie nakłady na promocję. To tylko niektóre z efektów.

 

Zakupy internetowe to dziś rzeczywistość. W sieci można znaleźć oferty każdej branży na świecie. Nie inaczej jest z kamieniarzami. Praktycznie każdy z nich posiada firmową stronę internetową. Niektórzy pokusili się o uruchomienie sklepu internetowego.

Ale dlaczego ten internet jest tak ważny? Odpowiedź jest prosta. Korzystają z niego niemalże wszyscy. A skoro są tam wszyscy, nie może zabraknąć również nas. Liderzy branży zrozumieli to już jakiś czas temu. Od początku kontaktu klienta z marką starają się odpowiednio kreować swój przekaz i wpływać na proces decyzyjny.

Istotną rolę w tym procesie odgrywa wiedza. „Poszukiwanie odpowiedniego nagrobka” klient często rozpoczyna w internecie. Może tam czerpać wiedzę na temat konstrukcji nagrobka, znaczenia jakości użytych materiałów oraz od czego zależy cena nagrobka z granitu w przypadku użycia do jego budowy kilku różnych rodzajów tego materiału czy dodanie włoskiej galanterii nagrobnej (krzyże, rzeźby, wazony, lampy itp.). Wszystko to jest bezdyskusyjnie wielkim ułatwieniem dla klienta.

Analizując i rozwijając przykład zastosowania systemu komputerowego w australijskiej firmie Forever Shining*, wdrożyliśmy i ulepszyliśmy procesy projektowania w innowacyjnym systemie projektowania Wieczna Pamięć tak, aby zarówno klienci oczekujący tradycyjnych (np. piaskowanie), jak i nowoczesnych (np. grawer laserem) rozwiązań mogli znaleźć wzór nagrobka z możliwością personalizacji, jakiej oczekują.

Dodajmy tylko, że możliwości oferowane przez dzisiejszą technologię w zupełności wystarczają na profesjonalne wizualizowanie w czasie rzeczywistym trójwymiarowego modelu nagrobka bezpośrednio w przeglądarce internetowej, a także dokonywanie szeregu dalszych manipulacji, np. związanych ze zmianą jego wielkości. Klient bez konieczności angażowania specjalistów i dzielenia się z nimi swoim emocjami może wyświetlać różne warianty kolorystyczne danego wzoru pomnika, a także bez pośpiechu zastanowić się nad wyborem i rozmieszczeniem na tablicy napisowej stosownego epitafium. Możliwości jednak jest o wiele więcej: od dodania zdjęć ceramicznych po elementy galanterii nagrobnej.

Jaka w tym korzyść dla nas kamieniarzy? Korzystanie z systemu www.wiecznapamiec.pl znacząco zwiększa nasze szanse na pozyskanie klienta bez konieczności ponoszenia dużych nakładów na promocję w internecie. To portal dba o odpowiednią promocję w sieci. Jego zadaniem jest docieranie do jak największej liczby zainteresowanych klientów. I kierowanie ich do zakładów kamieniarskich. Bez żadnego wysiłku ze strony kamieniarza.

Z kolei możliwość projektowania indywidualnych nagrobków usprawnia i przyspiesza pracę z klientem. Odpada w tym wypadku żmudny proces projektowania w biurze kamieniarza. A wszyscy wiemy, z jakimi emocjami mamy wtedy do czynienia.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.wiecznapamiec.pl, a następnie dokonania rejestracji w „Strefie producenta”, aby uzyskać dostęp do bezpłatnego miesięcznego systemu subskrypcji zleceń i dostępu do panelu administracyjnego CRM. Klienci zamawiający realizację projektu nagrobka, na podstawie geolokalizacji, umieszczani są w bazie zleceń dostępnych dla zakładów kamieniarskich, które dołączyły do naszej sieci.

Oferowany przez nas model biznesowy jest modelem B2B, który pozwala Państwu czerpać korzyści z nowoczesnych technologii bez konieczności inwestowania własnych środków na badania i rozwój technologii szytej na miarę dla branży kamieniarskiej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży internetowej oraz międzynarodowym kontaktom stworzyliśmy pionierskie rozwiązanie, które zyskało uznanie w oczach polskiego wiodącego holdingu finansowego oraz specjalistów oceniających projekty w ramach programu Unii Europejskiej dotyczącego rozwoju innowacyjnej gospodarki w naszym kraju. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami naszego systemu projektowania na stronie www.wiecznapamiec.pl