Cosentino otwiera trzecie Centrum w Polsce

Wtorek, 19 września 2023 Cosentino otwiera trzecie Centrum w Polsce

 

14 września 2023 r. Cosentino otworzyło swoje trzecie centrum w Polsce. Kolejną, lokalizacją - po Warszawie i Katowicach jest Poznań. Na czele poznańskiego Centrum stoi Andrzej Włodarczyk, pełniący funkcję dyrektora generalnego. W uroczystym otwarciu udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości – w tym przedstawicieli wielkopolskich biur projektowych, producentów mebli i właścicieli zakładów kamieniarskich, a także partnerów, przyjaciół i pracowników Cosentino Polska.
Gośćmi specjalnymi byli architekci Tomasz Pągowski i Jakub Szczęsny. Ten pierwszy przygotował na to wydarzenie swoją multimedialną instalację - interpretację motywu monolitu z „Odysei kosmicznej 2001”. Futurystyczny spektakl przygotowany przez Studio Pągowski ilustrował zmianę myślenia w relacji przemysł - natura.
Z kolei architekt Jakub Szczęsny zaprezentował materiały Cosentino wykorzystane w projekcie i wystawie „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni, której Cosentino jest sponsorem.
Kulminacyjnym punktem wieczoru prowadzonego przez Ewę Trzcionkę była prezentacja załogi i symboliczne przecięcie wstęgi, w którym oprócz Andrzeja Włodarczyka, gospodarza wieczoru i Karoliny Sieniawskiej, marketing coordinator Cosentino Polska, uczestniczyli Pedro Parra Uribe, wiceprezes ds. sprzedaży Cosentino i Pierre Wernlundh’a, dyrektor regionalny Cosentino Scandinavia.
- Nowe Centrum w Poznaniu prezentuje bogate portfolio naszej firmy, zapewniając zwiększone możliwości sprzedaży i dystrybucji na tym obszarze. Ponieważ obecność Cosentino w Polsce stale rośnie, wiedzieliśmy, że to idealny moment na utworzenie bazy w ważnym dla nas regionie Wielkopolski – mówił A. Włodarczyk.
Z kolei Pedro Parra Uribe podkreślał, fakt, że Cosentino dostrzega ogromny potencjał w regionie oraz że firma jest obecna w Polsce od kilku lat i ciągle rozwija swoją obecność, od pierwszego otwarcia w Parzniewie pod Warszawą, przez Cosentino Katowice w Mysłowicach, a teraz otwarcie Centrum w Dąbrówce pod Poznaniem. Zdradził też, że ekspansja Cosentino w Polsce będzie kontynuowana, ponieważ w planach jest także otwarcie Cosentino City w Warszawie.
Podczas spotkania zaprezentowano najnowszą kolekcję Silestone Le Chic.
Po zakończeniu części oficjalnej goście przy dźwiękach harfy i skrzypiec, oraz muzyki granej przez DJ’a mogli z bliska zapoznać się z nową kolekcja. Gospodarze zadbali oczywiście także o podniebienia swoich gości, serwując danie zainspirowane współczesną hiszpańską kuchnią. Tego wieczoru odbyła się też prezentacje książek: „Witaj w świecie bez architektów” Jakuba Szczęsnego i „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta” Agaty Twardoch.
Nowe Cosentino Center Poznań, usytuowane w Dąbrówce przy ul. Logistycznej 7, zajmuje obszar 4000 m kw., w tym 400 m kw. wydzielone na biura i showroom. Centrum jest przystosowane do pomieszczenia aż 4000 płyt.

Fot. Bartek Barczyk

 cosentino_poznan-007_680p935q.jpg cosentino_poznan-012_317y766m.jpg cosentino_poznan-060_497k540m.jpg cosentino_poznan-132_126q681c.jpg cosentino_poznan-075_784r781x.jpg