54. targi Marmomac - pierwsze podsumowanie
54. targi branży kamieniarskiej Marmomac za nami. Z pierwszych podsumowań wynika, że były nieco większe niż przed rokiem. Na targowych terenach swoje stoiska miało, bowiem 1650 firm, które dotarły do Włoch ze 61 krajów. Dla porównania w 2018 r. wystawiało się 1600 firm ze 60 krajów. Podobna była także liczba zwiedzających w tym roku ok. 69 000 a przed rokiem o tysiąc mniej.
Jak podkreślają organizatorzy wszystkie zakładane cele zostały osiągnięte: wzrost międzynarodowości i dobra reakcja rynku krajowego.
Jak podsumował je prezes Veronafiere, Maurizio Danese organizatorzy koncentrowali się na inicjatywach szkoleniowych, współpracy z Confindustria Marmomacchine w ramach sieci PNA w celu promowania wyjątkowej jakości kamienia naturalnego. Z kolei współpraca z ICE-Włoską Agencją Handlu i Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego miała na celu konsolidację współpracy międzynarodowej i spotkań B2B.
Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się The Italian Stone Theatre tradycyjnie zorganizowany w hali nr 1. Wydarzenie to skupia się na prezentacji innowacyjnych i eksperymentalnych projektów wykonanych oczywiście z kamienia naturalnego. W tym roku był on poświęcony tematyce Naturalności, która odgrywa coraz większą rolę w Marmomac.
– Warsztaty i wystawy pomagają projektantom, architektom i firmom handlowym lepiej zrozumieć jak dzięki najnowszym technologiom kamień naturalny staje się jeszcze bardziej wszechstronny – mówił Giovanni Mantovani z Veronafiere.
Organizatorzy podkreślają także, iż Marmomac to „sieć wydarzeń” i misji handlowych wykraczająca poza Weronę. W tym roku rozszerza się również na Chiny, w szczególności w Szanghaj i Pekin, z nowym projektem Living Italy poświęconym projektowaniu. Inne ustalone spotkania poza Włochami to Tise-Stonexpo Marmomac w Stanach Zjednoczonych, Vitoria Stone Fair oraz targi kamieniarskie Cachoeiro w Brazylii.
Szerzej o 53. targach Marmomac w listopadowym wydaniu Nowego Kamieniarza, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.