ZPBK na kieleckich SacroExpo

Piątek, 7 czerwca 2019 ZPBK na kieleckich SacroExpo

Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej kolejny raz będzie miał swoje stoisko podczas jubileuszowych 20. kieleckich targów SacroExpo, które odbędą się w dniach 10-12 czerwca 2019 r. Uczestnictwo w targach to efekt współpracy ZPBK z Targami Kielce S.A. Na swoim stoisku Związek będzie promował branżę kamieniarską oraz swojej działania, jako organizacji zrzeszającej kamieniarzy i osoby związane z kamieniem naturalnym.
Na stoisku związku będą odbywać się spotkania, podczas których osoby zainteresowane zastosowania kamienia w obiektach sakralnych, będą mogły uzyskać wiele informacji. SacroExpo to przecież najważniejsze wydarzenie branży sakralnej w Europie, a zarazem doskonała okazja do demonstracji wspaniałych polskich kamieni budowlanych stosowanych z powodzeniem w obiektach sakralnych od kilkuset lat oraz do zaprezentowania niezwykłych umiejętności najwyższej klasy rzemieślników.W porozumieniu z organizatorami targów zostaną zorganizowane pokazy działania preparatów antygraffiti na kamieniu naturalnym. Na miejscu będzie tez można obejrzeć artystę rzeźbiarza przy pracy. Oczywiście na stoisku ZPBK będzie można poruszyć wiele innych, istotnych dla branży kamieniarskiej tematów.
Oprócz ZPBK na targach SacroExpo w Ki
elcach wystawiać się będą takie firmy jak: Marmur-Płytki Jacek Łata, Marmur Kielce, Zakład Kamieniarski Granit Książek, Kamieniarstwo Wawrzyniak, ZOKB Rogala, Granmos Monika Staniszewska.

W ubiegłym roku podczas targów SacroExpo pod egidą ZPBK odbył się finał akcji "Dom dla krzyża",  w ramach której kamieniarze ze Związku z woj. świętokrzystkiego odnowili zabytkowy przydrożny krzyż z Brześcia koło Pińczowa. O akcji pisaliśmy w NK nr 102 oraz na naszej stronie (dom dla krzyża)   
 
Fot. ZPBK