Zmarł Henryk Walendowski

Wtorek, 12 maja 2020 Zmarł Henryk Walendowski

Z nieopisanym smutkiem i żalem informujemy, iż 10.05.2020 r. zmarł HENRYK WALENDOWSKI. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 19.05.2020 r. o godzinie 12:30, na Cmentarzu Junikowskim w Poznaniu.

Geolog, kamieniarz, społecznik, popularyzator wiedzy o kamieniu naturalnym, wspaniały człowiek. Był jedną z najważniejszych postaci w redakcji, nieocenionym źródłem wiedzy, autorem 84 tekstów opublikowanych w Nowym Kamieniarzu na przestrzeni 17 lat. Prace te w ubiegłym tygodniu zostały wydane w zbiorze pod tytułem „Budujmy z kamienia”. Pan Henryk pracował z nami od lipca 2003 r, od trzeciego numeru Nowego Kamieniarza. Był także twórcą publikowanych na łamach naszego czasopisma, a opublikowanych w 2018 r, w postaci pozycji książkowej - „Minimonografie polskich kamieniołomów”.

Mieliśmy olbrzymie szczęście spotkać pana Henryka w naszej pracy zawodowej i naszym życiu. Pełen pasji, oddany pracy, rzetelny, odpowiedzialny, niezwykle kulturalny, nad wyraz skromny. Szara eminencja Nowego Kamieniarza. Jako korektor merytoryczny miał wpływ na niemal każdy tekst publikowany w NK, niemal od początku jego powstania. Nasz przyjaciel. Nieodżałowana strata.