Targi Xiamen Stone Fair 2020 odwołane

Czwartek, 30 lipca 2020 Targi Xiamen Stone Fair 2020 odwołane

Organizatorzy targów kamieniarskich w Xiamen poinformowali, że przekładają tegoroczną edycję największych targów kamieniarskich na świecie na rok 2021. Decyzja wiąże się oczywiście z panującą na całym świecie pandemię koronawirusa. Pierwotnie targi miały odbyć się tradycyjnie w marcu br. Ze względu na epidemię zostały przełożone na październik, i teraz ostatecznie zostały odwołane i przełożone na przyszły rok.
Jak informują w oficjalnym komunikacie organizatorzy od wybuchu pandemii dokładali wszelkich starań, aby przygotować targi w październiku. Jednak wraz z trwającym rozwojem COVID-19 i trudnościami z tym związanymi (m.in. ograniczeniami w lotach, obowiązkowymi kwarantannami, itp) podjęta został decyzja o odwołaniu.
Organizatorzy zapewniają jednocześnie, że będą nadal obsługiwać internetową platformę Cloud Xiamen Stone Fair, umożliwiającą prezentację produktów, negocjacje biznesowe i nawiązywanie kontaktów. Jak wyjaśniają organizatorzy, te wirtualne targi są pewnego rodzaju rozgrzewką przed fizycznymi targami. Platforma ma być nieprzerwanie ulepszana, dodawane mają być nowe wydarzenia on-line, takie jak promocja produktów i seminaria internetowe.
W informacji przysłanej do redakcji Nowego Kamieniarza organizatorzy przepraszają za zaistniałą sytuację i zapraszają do śledzenia oficjalnej strony targów: www.stonefair.org.cn,  na której publikowane będą aktualne informacje dotyczące targów.