Strzegomska Dwunastka

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 Strzegomska Dwunastka

24 czerwca 2017 r., w samo południe w Strzegomiu wystartuje 6. edycja Strzegomskiej Dwunastki. Podobnie jak w ubiegłych latach, zawody są jednocześnie Ogólnopolskimi Mistrzostwami Branży Kamieniarskiej.
Strzegomska Dwunastka to ogólnopolski bieg uliczny na dystansie 12 km. Start i meta tych zawodów znajdują się na strzegomskim rynku. Na pięć dni przed startem lista zgłoszeń obejmuje 445 zawodników z czego 18 (w tym 5 pań) zadeklarowało udział w Mistrzostwach Branży Kamieniarskiej (pracownicy, udziałowcy i właściciele: zakładów kamieniarskich, kamieniołomów, hurtowni kamienia, zaopatrzenia kamieniarstwa, wydawnictw branżowych kamieniarskich oraz fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży, studenci i kadra uczelni i szkół kształcących w zawodzie górnictwo odkrywkowe lub kamieniarstwo).
Na zwycięzców licznych kategorii czekają atrakcyjne nagrody, a każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy i unikatowy medal, z granitowym akcentem.
Strzegomska Dwunastka ma też ofertę dla mniej zaawansowanych oraz dzieci i młodzieży, dla których odbędą się biegi towarzyszące na dystansach od kilkuset metrów do 6 km. (do tej kategorii zapisało się już ok. 150 osób) Więcej informacji na stronie organizatora: www.strzegomska12.eu.medal dwunasta_588k709x.jpg