Stół z trawertynu nagrodzony za najlepszy design

Poniedziałek, 19 marca 2018 Stół z trawertynu nagrodzony za najlepszy design

Stół konferencyjny wykonany z trawertynu raciszyńskiego zdobył nagrodę „Złotej Villi” w konkursie organizowanym po raz IX przez magazyn „Villa”.
Celem konkursu jest m.in. wyłonienie najlepszych projektów branży wnętrzarskiej dostępnych na rodzimym rynku. Aby znaleźć się w gronie zwycięzców prace muszą cechować się wysokim standardem wykonania, dobrą jakością i oryginalnym wzornictwem. Jak powiedziała Monika Krawczuk, dyrektor marketingu i koordynatorka konkursu, do rywalizacji zgłoszono ok. 150 projektów. Kapituła konkursu, w której zasiadali: redaktor naczelna pisma, jego współpracownicy i architekci, wyłoniła w sumie 21 prac.
Nazwa zwycięskiego projektu stołu „The Base Agreement” nawiązuje do jego symbolicznej roli: - W moim zamyśle ma odzwierciedlać piękno dyskusji i różne punkty widzenia osób, które przy nim zasiadają – wyjaśnia projektant mebla Grzegorz Majka z WKG. – Jako główny materiał wykorzystałem kamień naturalny – raciszyński trawertyn wykończony metodą satynowania. Jest niepowtarzalny ze względu na swoją ciepłą kolorystykę i charakterystyczną porowatość, w którą nie ingerowaliśmy zostawiając naturalne wcięcia i żłobienia sprawiające, że ten stół jest po prostu jedyny na świecie – opowiada.
Ta realizacja szerokiej publiczności została zaprezentowana podczas lutowych targów 4 Design Days w Katowicach, gdzie spotkała się ze sporym zainteresowaniem. - Nagroda to dla nas duże wyróżnienie, a zarazem zobowiązanie do jeszcze bardziej wytrwałej pracy – podkreśla Grzegorz Majka. - Mamy w planach otwarcie produkcji linii własnych artykułów w tym stołów. Z założenia będą to projekty wykonywane na specjalne zamówienie – tłumaczy.
Wśród nagrodzonych na gali Złote Ville, która odbyła się 14 marca 2018 r., znalazły się także produkty takich marek jak: m.in. Samsung czy Amica.

 

 the base agreement_246y51y.jpg zlota villa wkg_438y97x.jpg the base agreement 2_417r971p.jpg