Plener rzeźbiarski w Pińczowie zakończony

Poniedziałek, 1 października 2018 Plener rzeźbiarski w Pińczowie zakończony
Kamienne sowy są efektem pleneru rzeźbiarskiego Dziedzictwo, który zakończył się 22 września w Pińczowie. Sowy były tematem pleneru, ponieważ to właśnie im swoja nazwę zawdziedza Pińczów. Dodatkowo w tym roku, miasto obchodzi 590 rocznicę swojej lokacji. Efekty pleneru zaprezentowane zostały na uroczystym wernisażu. 
Organizatorami pleneru byli: firma Marmur Płytki Jacka Łaty i Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej, a patronami honorowymi byli burmistrzowie Pińczowa i Strzegomia.
Na plener do Pińczowa przyjechali rzeźbiarze z całej Polski: Jerzy Zysk ze Strzegomia, Klaudia Matusiak 
z  Dąbia, Grzegorz Kwapisiewicz z Suchedniowa, Rafał Frankiewicz z Pabianic, Sławek Micek z Kielc oraz reprezentujący gospodarzy Andrzej Kozera i Paweł Kisielewski. 
 Plener był również doskonałą okazją do zorganizowania warszatów dla najmodszych, którzy próbowali swoich sił w rzeźbieniu oraz z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy rzeźbiarzy. 
Kamienne sowy zostaną w Pińczowie „na zawsze”. Zostaną wyeksponowane w różnych jego częściach, by stać się jego ozdobą.
Imprezą łączącą się z plenerem było II Ognisko kamieniarskie, rozpalone przez kilkudziesięciu kamieniarzy, którzy przyjechali na teren zakładu Marmur Płytki w miejscowości Podłęże, koło Pińczowa.
 
Fot. PSCK