OSPWzK przygotowuje się do I Zjazdu

Czwartek, 8 października 2020 OSPWzK przygotowuje się do I Zjazdu

25 września w Borowie obradował zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia. Podczas spotkania ustalono, między innymi, że o ile ogólnopolska sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli w dniach 27-29 listopada, odbędzie się I zwyczajny zjazd członków Stowarzyszenia. Jako miejsce zjazdu wybrano Pałac w Brunowie (woj. dolnośląskie). Jan Ziętek, rzecznik Stowarzyszenia zaprasza na zjazd wszystkich chętnych do wstąpienia do Stowarzyszenia.

Podczas spotkania omówiono m.in. zasady współpracy z Politechniką Wrocławską. W minionych miesiącach Stowarzyszenie doszło, bowiem do ścisłego porozumienia z wrocławską uczelnią. Jej owocem jest ustalenie preferencyjnych opłat dla członków Stowarzyszenia za specjalistyczne badania materiałów skalnych, które będą wykonywane w laboratoriach we Wrocławiu.
Jednym z ważniejszych kierunków działania Stowarzyszenia jest walka z nieuczciwą konkurencją. Chodzi między innymi o fałszowanie parametrów kamieni. Podczas spotkania omawiano działania podjęte przez Stowarzyszenie w tym kierunku. W tej kwestii OSPWzK podjęło szereg kroków mających na celu ukrócenie tego procederu. Jednym z kierunków działań jest akcja informacyjna skierowana do polityków. Takie pisma otrzymali m.in.: Marszałek Sejmu. Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, minister MON Waldemar Błaszczak, a także biuro Poselskie posła Jarosława Kaczyńskiego.
Złożyliśmy też skargę do Opolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na nieprawidłowości dotyczące wystawionych deklaracji wpisanych parametrów technicznych, niemających pokrycia z prawdziwymi wynikami badań – dodaje J. Ziętek.
Jak poinformował NK J. Ziętek w najbliższym czasie powinna też powstać strona Internetowa Stowarzyszenia.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Kamienia zostało zarejstrowane we wrześniu 2019 r. Jest organizacją, skupiającą osoby działające w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwarzaniem kamienia naturalnego. Głównym celem Stowarzyszenia jest promocja kamienia i integracja środowiska kamieniarskiego.