Nowy zarząd Grupy MTP

Piątek, 6 marca 2020 Nowy zarząd Grupy MTP

Tomasz Kobierski został powołany na funkcję prezesa zarządu Grupy Międzynarodowych Tragów Poznańskich. Na fotelu prezesa zastąpił Przemysława Trawę, związanego z MTP od 1983 roku. Wiceprezesem zarządu pozostała Elżbieta Roeske, a drugim wiceprezesem mianowany został Filip Bittner, który pełnił dotychczas stanowisko Dyrektora Grupy Produktów oraz prezesa zarządu spółki Nowy Adres S.A., a wcześniej był odpowiedzialny m.in. za targi Stone.
Tomasz Kobierski od 2007 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Grupy MTP od 2007 roku. Od 2017 roku jest członkiem Rady Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Tomasz Kobierski jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Targów Lublin oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna Droma.
Nowy prezes jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył także studia menedżerskie Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.
Elżbieta Roeske jest natomiast absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (zarządzanie i marketing). Z MTP związana od 1995 roku. W swojej karierze zajmowała się zarządzaniem i organizacją wydarzeń targowych. Od roku 2018 jest wiceprezesem zarządu ds. centrum wystawienniczo-kongresowego Od stycznia 2020 roku pełni także funkcję Vice President EU Relations w EMECA (European Major Exhibition Centres Association), czyli stowarzyszenia zrzeszającego najważniejsze ośrodki targowe oraz organizatorów targów w Europie.
Filip Bittner to absolwent Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu na kierunku Filologia oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Neofilologia. Wykształcenie menadżerskie oraz kompetencje zarządzania finansami i tworzenia strategii sprzedaży uzyskał w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Z targami poznańskimi związany od 2007 roku. Stanowisko Dyrektora Grupy Produktów pełni od 2010 roku. Od roku 2014, jako członek rady nadzorczej Targów Lublin, nadzoruje działalność spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności. Od roku 2019 pełni także funkcję prezesa zarządu Spółki Nowy Adres S.A.

Więcej: https://www.mtp.pl