Nowy kamieniarz nr 111

Wtorek, 3 września 2019 Nowy kamieniarz nr 111

W 111 numerze Nowego Kamieniarza nie mogło zabraknąć targów w Weronie, które rozpoczynają się 25 września. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla naszych Czytelników specjalny Targowy Plan z informacjami o stoiskach polskich wystawców i zagranicznych firm, które są obecne na targach i mają swoich polskich przedstawicieli.
O targach traktuje także tekst Magdy Rocławskiej, która przygotowała przegląd wybranych „kamiennych” nowości, zapowiadanych już przed Marmomac w Weronie. Na naszych łamach do swoje siedziby w Cavaione zaprosiła też polskich kamieniarzy doskonale znana w branży firma Marmi Corradini.
Na łamach wrześniowego numeru znajdziemy przegląd wybranych najpopularniejszych jednolinówek – „Jedna lina trzyma rynek". Z kolei o nowatorskim rozwiązaniu dotyczącym linek diamentowych wykorzystywanych w kamieniołomach w tekście Naukowcy pracują nad nowymi linami tnącymi pisze Michał Ruszkowski. O nowoczesnych rozwiązaniach traktuje też tekst „Park maszynowy uszyty na miarę”, w którym przedstawiliśmy rozwiązania dostarczone przez firmę Euroarss dla Borowskich Kopalni Granitu.
SUKCESja czas zmiany to kolejna odsłona naszego cyklu poświęconego „zmianie warty” w firmie.
Sierpień przyniósł też nowe fakty związane z cenami za energię elektryczną. Aktualny stan przedstawiliśmy w tekście „Energetyka – wciąż wiele niewiadomych". O „prądowe zamieszanie” zapytaliśmy też polskich kamieniarzy w naszej sondzie.
Tradycyjnie w numerze znalazła się też spora dawka kamiennej architektury. Prof. M. Lorenc ze swoją magistrantką przybliżyli temat kamiennych epitafiów w strzegomskiej bazylice, Peter Becker opisał wieżowiec AT&Tower a Henryk Walendowski zaprosił nas na wycieczkę po Berlinie, w którym ukazał wiele kamiennych arcydzieł.
W numerze nie mogło zabraknąć wywiadów. Tym razem Sebastian Günaydin, prezes Metamar Polska podzielił się z nami planami rozwojowymi firmy, a Albert Bielak z firmy Alkam przybliżył szczegóły realizowanego projektu poprawiającego jakość poleru. O 200-letniej historii firmy THUST traktuje z kolei artykuł. Dwa wieki tradycji.
W dalszej części numeru kolejny odcinek poświęcony prezentacji wybranych środków chemicznych – tym razem preparaty do codziennej pielęgnacji (str. 104).
Oczywiście mamy też stałe pozycje — informacje z kraju i świata, oferty producentów i oczywiście felieton Sławomira Mazurka.

Przypominamy, że od stycznia 2019 roku Nowy Kamieniarz wydawany jest w nowej formule – wersji płatnej (szczegóły prenumeraty wersji płatnej znajdziecie klikając w ten link: http://nowykamieniarz.pl/prenumerata,artykul-69 i bezpłatnej (dystrybuowanej do firm oraz dostępnej w Internecie).

Bezpłatna wersja Nowego kamieniarza nr 5 dostępna:
https://issuu.com/skivak_press/docs/nk_5