Nowy kamieniarz nr 110

Wtorek, 9 lipca 2019 Nowy kamieniarz nr 110

Na okładce 110. numeru Nowego Kamieniarza leasing. Temat, którego nie sposób pominąć, w kontekście rozwoju każdej firmy. Wachlarz usług finansowych oferowanych przez leasingodawców jest szeroki. Jak się okazuje leasing, maszyn kamieniarskich, dla niektórych właścicieli firm jest rzeczą naturalną, bez której właściwie nie wyobrażają sobie rozwoju. Więcej a artykule, „Kto decyduje się na leasing?”
W numerze znajdziemy również dwie relacje: pierwsza z obchodów jubileuszu 200-lecia firmy Thust („Sentymentalna podróż na Dolny Śląsk”), a druga z założycielskiego spotkania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producent ów Wyrobów z Kamienia, które odbyło się w Krotoszycach koło Legnicy. O planach powstanie Stowarzyszenia pisaliśmy już na łamach NK, w 110 numerze w tekście „W interesie własnym i na rzecz członków” oprócz relacji, prezentujemy także skład zarządu.
Z tematem działania w organizacjach branżowych związana jest nasz sonda. Tym razem naszym czytelnikom zadaliśmy pytania: Zrzeszać się czy nie?
W numerze znajdziemy też kilka cyklicznych materiałów. W artykule „SUKCESja własny plan” Agnieszka Krysik prezentuje kilka schematów przeprowadzenia sukcesji w firmie. W naszym cyklu Chemia kamieniarska tym razem przedstawiamy ofertę znaczących producentów dotyczącą preparatów wzmacniających kolor.
Na łamach NK nie mogło zabraknąć relacji z wizyt w firmach kamieniarskich. Tym razem Katarzyna Sołtysiak, podzieliła się z nami i naszymi Czytelnikami swoimi obawami dotyczącymi sposobów promocji kamienia naturalnego („Promujmy kamień naturalny”), a Mariusz Cuch przybliżył opowiedział o pracach związanych z montażem boczkarki LCV 711 magnum w wielickiej firmie Fainner.
W dziale „kamień naturalny” znajdziemy z kolei artykuły o królewskich sarkofagach autorstwa prof. Jana Bromowicza i dr Janusza Magiery „Tajemnice królewskich sarkofagów” oraz kamieniach władzy „Skały, jako narzędzia władzy”, autorstwa Michała Ruszkowskiego oraz tekst „Karraryjski prestiż”, który jest kolejnym odcinkiem cyklu przybliżającego te najsłynniejsze marmury świata. Natomiast w 80. odcinku cyklu Stegos Paweł i Katarzyna  Zagożdżonowie opisali skały magmowe.
W dziale Architektura w tym numerze znalazły się trzy teksty: „Poznański Zamek w remoncie”, który jest pokłosiem wizyty w poznańskim Zamku, gdzie trwają duże prace związane z rewitalizacją dużej części pomieszczeń tego obiektu; „Kamienne wieże Bismarcka w krajobrazie Dolnego Śląska” autorstwa prof. Marka Lorenca i Tamary Watrak; „Kamień naturalny – przegląd trendów 2019”, w którym Magdalena Rocławska podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat trendów panujących w tym roku w kamieniarskim designie oraz „Luwr w Abu Zabi” opisujący fascynujący obiekt, który powstał w sercu stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.   
Tradycyjnie mamy też stałe pozycje — informacje z kraju i świata, oferty producentów (Mekanika wchodzi na rynek z ofertą Pellegrini, Fascynujące szarości – nowości od TechniStone, Dynasil Effect – w zgodzie z naturą kamienia, Brembana Venkon, Robot nurek eksploruje) i oczywiście, ceniony przez wielu czytelników, felieton Sławomira Mazurka.

Przypominamy, że od stycznia 2019 roku Nowy Kamieniarz wydawany jest w nowej formule – wersji płatnej (szczegóły prenumeraty wersji płatnej znajdziecie klikając w ten link: http://nowykamieniarz.pl/prenumerata,artykul-69 i bezpłatnej (dystrybuowanej do firm oraz dostępnej w Internecie).

Bezpłatna wersja Nowego kamieniarza nr 4 dostępna:
https://issuu.com/skivak_press/docs/nk_110_bezplatna