Cosentino w Polsce

Czwartek, 14 września 2017 Cosentino w Polsce

Cosentino uruchomiła w parku Hillwood & PHN Pruszków swój pierwszy magazyn w Polsce. Firma z hiszpańskiej Almerii, produkująca blaty kuchenne i łazienkowe zajmuje tam ponad 3 200 m kw. powierzchni magazynowej i 250 m kw. powierzchni biurowej i socjalnej.
Jak mówi Tomasz Gnich, konsultant działu powierzchni magazynowych i logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland, które doradzało Cosentino w zakresie analizy i wyboru optymalnej lokalizacji oraz negocjacji warunków umowy, przygotowane przez nich analizy transportu, parametrów technicznych oraz warunków komercyjnych pomogły w wyborze wysokiej klasy obiektu, który został przystosowany do niestandardowych wymagań technicznych klienta.
Hillwood & PHN Pruszków to wysokiej klasy centrum magazynowe zlokalizowane w Parzniewie, zaledwie 3 km od autostradowego węzła „Pruszków”. Kompleks od centrum Warszawy dzieli odległość 20 km. Dzięki swojej lokalizacji projekt zapewnia doskonały dostęp do głównych dróg transportowych. W bliskim sąsiedztwie parku znajduje się przystanek kolejowy PKP linii Warszawa – Grodzisk. Sama inwestycja obejmuje 6 budynków o łącznej powierzchni 85 000 mkw., zlokalizowanych na 22 hektarowym terenie.
Grupa Cosentino wytwarza i sprzedaje innowacyjne materiały wysokiej jakości przeznaczone dla branży architektury i wzornictwa. Aktualnie produkty i marki Cosentino są obecne w ponad 80 krajach, a jej centrala znajduje się w Almerii (Hiszpania). 

(źródło BNP Paribas Real Estate Poland)