World Stone Congress na targach w Xiamen

Wtorek, 14 lutego 2017 World Stone Congress na targach w Xiamen

Podczas największych na świecie targów kamieniarskich w chińskim Xiamen odbędzie się również Światowy Kongres Kamieniarski. (World Stone Congress).
Od pierwszego dnia targów specjaliści z branży kamieniarskiej przybliżać będą słuchaczom najnowsze trendy i najbardziej istotne tematy związane z naszą branżą - pełen program dostępny jest na stronie targów.
O różnorodności poruszanych tematów może świadczyć chociażby wykład poświęcony zagadnieniom druku 3D z zastosowaniem kamiennego proszku przygotowany przez Filippo Gobinga z włoskiej firmy Desamanera.
W bogatym programie znalazły się również dwie konferencje organizowane przez międzynarodowy portal internetowy branży kamieniarskiej Stone-Ideas.com.
Pierwsza, zatytułowana „Sprzedawać kamieni z emocjami" odbędzie się 7 marca br., w godz. 10.00 - 12.00 w Seaview Hall i będzie dotyczyć oczywiście zagadnień marketingowych i promocyjnych. Prelegentami tego panelu będą: profesor Gerd Merke, sekretarz generalny Euroroc, organizacji zrzeszającej krajowe związki branży kamieniarskiej, który spróbuje odpowiedzieć czy „sztuczny kamień” dogonił już naturalny. Magda Konstantinidou ze Stone Group International z Grecji zajmie się z kolei tematem wykorzystania mitologii greckiej w promowaniu tamtejszych marmurów. Przedstawi też najnowsze koncepcje marketingowe firm „Pirgon" i „Venus Vox".
Z pewnością interesująca będzie również prelekcja Allyson Humphrey, dyrektor sprzedaży MS International, która wyjaśni, co otrzymamy łącząc... sesję edukacyjną o cudach kamienia naturalnego z degustacją wina.
Dwie godziny później w tym samym miejscu (Seaview Hall, w godz. 14.00 – 16.00) rozpocznie się „Stone Design Forum“ organizowanego przez Stone-Ideas.com we współpracy z Xiamen Stone fair.
Na początek uczestnicy zapoznają się z prezentacją Gökhana Karakuşa z Emedya Projekt z tureckiego Istambułu, który przybliży temat okładzin kamiennych we współczesnym designie i architekturze na podstawie serii Hyperarchaic Tectonics. Seria tych marmurowych mozaiek inspirowana jest antycznymi wzorami, jednak zaprojektowana przy użyciu zaawansowanych technologii projektowania wykorzystujących komputery.
Moreno Ratti, projektant z włoskiej Carrary zajmie się natomiast tematem wykorzystywania kamiennych „odpadów". Jako projektant z regionu Carrara we Włoszech, Moreno Ratti dobrze zna problemy związane z odpadami powstającymi w zakładach kamieniarskich. W swojej kolekcji „40 x 40" opracował nowe zastosowanie dla kamiennych marmurowych resztek. W swoim wykładzie zaprezentuje wiele pomysłów na ponowne wykorzystanie marmurowych odpadów.
Projektowaniu kamiennych artykułów gospodarstwa domowego przyjrzy się w swojej prelekcji Peter Becker, redaktor naczelny Stone-Ideas.com. Na całym świecie, projektanci odkrywają naturalny kamień, jako interesujący materiał. Peter Becker przybliży najważniejsze trendy i nowe wyroby, które pojawiły się na rynku w minionym roku. Przeanalizuje również zasady udanego projektowania produktów z kamienia.
Ostatnim prelegentem Stone Design Forum będzie Zhu Liang, ekspertka zajmująca się marketingiem, która przybliży temat wprowadzania na rynki nowych oryginalnych produktów oraz budowania marki. Zhu Liang pracowała dla wielu międzynarodowych koncernów m.in. Lenovo, jako menedżer i konsultant marki gromadząc bogate doświadczenie na temat zarządzania przedsiębiorstwem oraz budowania marki.