Vitória Stone 2017 zakończone

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 Vitória Stone 2017 zakończone

43. edycja targów Vitória Stone Fair Marmomacc Latin America za nami. W tym roku targi odbyły się nie, jak zazwyczaj w lutym, ale trwały od 6 do 9 czerwca. Powodem zamiany daty imprezy był strajk policji i zamieszki panujące w lutym br. w całym stanie Espirito Santo oraz jego stolicy Vitórii.
Targi Vitória Stone to jedne z najważniejszych targów branży kamieniarskiej na świecie, skupiających przedsiębiorców, dostawców, odbiorców lokalnych i międzynarodowych.
Z pewnością zmiana terminu wpłynęła też na frekwencję – w tym roku wystawiło się około 300 wystawców, zdecydowana większość z Brazylii. Drugą pod względem liczby nacją byli Włosi. Swoje stoiska miały m.in. takie firmy jak: Breton, GMM, Donatoni, BM, Pedrini. W ubiegłym roku zgromadziły 300 brazylijskich wystawców oraz 120 spoza tego kraju
Tegoroczną targową nowością był projekt Stone Square, który został zaprojektowany przez architekta Viviana Cosera i przedstawiał różne formy zastosowania kamienia jako płyt podłogowych oraz na blaty. Oczywiście podczas targów odbyło się wiele paneli dyskusyjnych i prezentacji, z zakresu architektury, handlu i marketingu.
Vitoria Stone organizowane są we współpracy z Grupą Veronafiere, organizatorami targów Marmomacc w Weronie.

Więcej zdjęć na stronie targów http://www.vitoriastonefair.com.br/site/2017/en/photos/51

Fot. vitoriastonefair.com.br