Trzecia edycja Fortaleza Brazil Stone Fair

Wtorek, 13 grudnia 2016 Trzecia edycja Fortaleza Brazil Stone Fair

Już po raz trzeci w brazylijskiej Fortalezie odbędą się targi kamienia. Trzecia edycja Fortaleaz Brasil Stone Fair zaplanowana jest na pierwsze trzy dni czerwca przyszłego roku. Brazylijskie Targi Fortaleza mają być platformą, dzięki której jeszcze lepiej będzie można łączyć działania branży kamieniarskiej z projektantami, architektami i designerami. To właśnie temu celowi będą służyły konferencje, wykłady i panele dyskusyjne poświęcone m.in. rozpropagowywaniu kamienia w budownictwie, a „twarzą" tych targów będzie Oscar Niemeyer, jedna z najbardziej wyrazistych postaci brazylijskiej architektury.
Centrum Targowe Fortalezie umożliwia jednoczesne zorganizowanie 42 konferencji czy paneli dyskusyjnych, w klimatyzowanych pomieszczeniach. Obiekt dysponuje także zadaszonym parkingiem na 4000 samochodów. Podczas targów zorganizowanych w 2016 roku Fortaleza gościła przedstawicieli 14 krajów, takich jak Indie, Pakistan, Szwajcaria, Niemcy, Szwecja, Nigeria, USA, Chiny, Kanada.
Stan Ceará, z około 100 czynnymi kamieniołomami, jest obecnie trzecim, pod względem wielkości eksporterem kamieni naturalnych w Brazylii. W tym rejonie wydobywa się tak ekskluzywne kamienia jak: Taj Mahal, Perla Venata, Branco Ceará, Ilusion Blue, Palomino, Nacarado, Amethiste, Green Galaxy, nie mówiąc o wapieniach Crema Katalonia, Terroir Blanc, Blue Marine itp. Materiały te są eksportowane w postaci bloków, głównie do Włoch, Chin i Indii. Z kolei płyty o grubości 2 i 3 cm, trafiają głównie do USA, Kanady i innych krajów Ameryki Łacińskiej.
Stan Ceará, położony w północno-wschodniej Brazylii, jest obecnie najważniejszym regionem tego kraju pod względem wydobycia kwarcytów i egzotycznych granitów. Stolicą stanu jest – położona na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego – Fortaleza licząca 2.600.000 mieszkańców. Fortaleza to także bardzo ważny ośrodek turystyczny. Według Ministerstwa Turystyki, w 2016 roku osiągnęło czwarte miejsce pod względem odwiedzających turystów. Powodem tego wielkiego ruchu turystycznego są „rajskie” plaże , takie jak Jericoacoara oraz Canoa Quebrada, z których słynie tej region.
Ceará to także jedyna Export Processing Zona (SPA) w Brazylii czyli strefa wolnego handlu, znajdująca się w porcie Pecém (40 km od Fortalezy), gdzie na kotwicy mogą stawać statki z zanurzeniem do 19 m.cec-20151-1000x683_143y533k.jpg fortaleza-3_451y258m.jpg fortaleza-4_76v899v.jpg untitled-1_319f996q.jpg untitled-1_754k273p.jpg