Targi w Norymberdze przeniesione na 2021 rok

Wtorek, 10 marca 2020 Targi w Norymberdze przeniesione na 2021 rok

Organizatorzy Targów w Norymberdze zdecydowali o odwołaniu tegorocznej edycji targów Stone+tec, które zaplanowane były na 17-20 czerwca 2020 roku i przeniesieniu ich na przyszły rok, przełom maja i czerwca.

Rezygnacja z tego terminu jest spowodowana zagrożeniem zdrowia publicznego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19. Decyzja została podjęta po konsultacjach z wystawcami, oraz po przeanalizowaniu zmienionego kalendarza wydarzeń branży.
Kolejne targi Stone+tec odbędą się w Norymberdze w 2021 roku,  na przełomie maja i czerwca.
- Związki branżowe, Rada Doradcza Stone+tec i NürnbergMesse jako organizator zgadzają się, że odroczenie Stone+tec do roku 2021 pozwoli na zorganizowanie wydarzenia w znacznie bardziej stabilnym środowisku gospodarczym i społecznym, szczególnie w odniesieniu do ważnych regionów kamienia naturalnego - mówi Petra Wolf, członkini zarządu NürnbergMesse.
- Celem każdej imprezy targowej musi być stworzenie szczególnego doświadczenia zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających oraz umożliwienie warunków do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów handlowych. Niestety, w obecnej sytuacji cel ten nie może zostać osiągnięty. Przesunięcie terminu na nowy termin daje wystawcom i zwiedzającym poczucie bezpieczeństwa przy planowaniu i jest warunkiem koniecznym dla udanego doświadczenia targowego dla wszystkich zainteresowanych - dodaje P. Wolf.
Program nadchodzących targów Stone+tec skupia się na rozwiązaniach dla tradycyjnego rzemiosła i jest adresowany do wszystkich specjalistów kamieniarstwa pracujących w segmentach budownictwa monumentalnego i nagrobnego, przemysłowego i designu. Więcej informacji i aktualności na temat Stone+tec można przeczytać na www.stone-tec.com.
Międzynarodowe targi kamienia naturalnego i obróbki kamienia Stone+tec są organizowane przez NürnbergMesse przy wsparciu DNV (Niemieckie Stowarzyszenie Kamienia Naturalnego) i BIV (Niemieckie Stowarzyszenie Kamieniarzy). Stone+tec jest także wspierane przez Confindustria Marmomacchine, Włoskie Stowarzyszenia Maszyn i Urządzeń do Obróbki Kamienia Naturalnego.