Targi w Norymberdze

Środa, 7 lutego 2018 Targi w Norymberdze

Od 13 do 16 czerwca 2018 r. na targach Stone+tec w Norymberdzie (Niemcy) będzie można obejrzeć światowe innowacje technologiczne, materiały i akcesoria wykorzystywane w obróbce kamienia.
Imprezie towarzyszyć będzie forum handlowe, podczas którego odbywać się będą wykłady, prezentacje i dyskusje. Zaaranżowane pokazy specjalne zobrazują trendy branży, jak choćby pokaz „Unser Naturstein” („Nasz kamień naturalny”) wpisujący się w nurt zrównoważonego rozwoju gospodarki materiałami. 
Wśród targowych szlagierów: przyjazne dla użytkownika maszyny CNC, uproszczenie i standaryzacja obsługi maszyn. Zdaniem specjalistów automatyzacja, robotyzacja, czyli rozwiązania stosowane dotychczas, przeważnie w dużych zakładach przemysłowych, zyskują obecnie akceptację także w średniej wielkości firmach zajmujących się obróbką kamienia.
Podczas Stone + tec 2018 zaprezentuje się wielu dostawców innowacyjnych technologii wykorzystywanych w kamieniarstwie. Odwiedzający znajdą ich przede wszystkim w hali 12, gdzie będzie można bezpośrednio porównać prezentowane maszyny. Z kolei forum handlu zajmie głównie halę 9.
Międzynarodowe targi Stone + tec, organizowane są przez NürnbergMesse z honorowym patronatem DNV (Niemieckiego Stowarzyszenia Kamienia Naturalnego) i BIV (Federalny Związek Niemieckich Kamieniarzy i Rzeźbiarzy). Targi współpracują też z włoską Confindustria Marmomacchine. We współpracy z BIV zorganizowany zostanie Europejski Konkurs Młódych Kadr, w którym mogą wziąć udział młodzi kamieniarze z całej Europy.  
Poprzednia edycja targów Ston+tec w 2015 roku zgromadziła blisko 450 wystawców, a obejrzało je ponad 15 000 gości.

Więcej informacji: www.stone-tec.com 

Fot: Stone+tec