Rekordowa Strzegomska dwunastka

Piątek, 29 czerwca 2018 Rekordowa Strzegomska dwunastka

Kilkaset osób zmierzyło się w tym roku z trasą Strzegomskiej dwunastki. Kolejni biegacze wystartowali na dystansie o połowę krótszym. Tradycyjnie trasa poprowadzona została ulicami miasta i w pobliżu kamieniołomów granitu. W ramach biegu odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Branży Kamieniarskiej w których rywalizowało 24 długodystansowców.
W biegu głównym na dystansie 12 km na wystrzał startera czekało 309 zawodników (14 więcej niż przed rokiem). Wśród mężczyzn najszybszy był Pavel Brydl, drugi czas uzyskał Przemysław Stempniak , a trzeci był Karol Bryl. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Sonia Rozumkiewicz, drugie Paulina Wojtanowska, a trzecie Monika Lachowska. Ponadto prowadzone były klasyfikacje w kategoriach wiekowych.
W tym roku o tytuł najszybszych kamieniarzy walczyło 21 zawodników, w tym 3 panie. Najszybciej trasę pokonał Daniel Stamm, drugi na mecie zameldował się Grzegorz Purczyński, a brąz wybiegał Piotr Kłosowski. Wśród kobiet wygrała Ilona Dobrochowska, druga była Beata Kopaczyńska, a trzecia Agata Brabańska. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal z granitowym akcentem. „Strzegomska dwunastka” z roku na rok przyciąga coraz więcej amatorów aktywnego spędzania czasu. W tym roku podobnie jak w ubiegły urozmaicona trasa z niełatwymi podbiegami i szybkimi zbiegami poprowadzona została po 6 kilometrowej pętli. Przed biegiem głównym odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach, a wszystkie pociechy otrzymały taki sam medal jak dorośli.