Projektowanie w kamieniu i Kolory kamieniarstwa na Stone 2017

Piątek, 17 listopada 2017 Projektowanie w kamieniu i Kolory kamieniarstwa na Stone 2017

 

22 listopada br startują poznańskie targi branży kamieniarskiej Ston. Zbliżającemy się wydarzeniu towarzyszyć będzie kilka imprez towarzyszących, w które zaangażowana jest także nasza redakcja. 

 

„Projektowanie w Kamieniu 2010 – 2017 – retrospekcja” 
Organizowany przez redakcję Nowego Kamieniarza program edukacyjny, ma już 7 lat. Łącznie, do tej pory, wzięło w nim udział ponad 300 studentów – Akademii Sztuk Pięknych (tudzież Uniwersytetów Artystycznych) z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz renomowanej uczelni prywatnej School of Form z Poznania. Głównym celem z zadań programu, było dostarczenie studentom odpowiedniego zespołu narzędziowego (wiedzy i umiejętności), tak aby odpowiednio przygotowani mogli przystąpić do ogłaszanego przez organizatora konkursu. Prototypy najlepszych spośród zgłaszanych tam projektów, miały w każdej z dotychczasowych edycji swoją prezentację, na wielu ważnych wydarzeniach targowych – poznańskich Stone, Budmie, Arenie Design, oraz norymberskim Stone+Tec.
Tym razem, podczas kolejnej edycji poznańskich targów kamieniarskich Stone, organizator – wydawca NK postanowił ponownie zaprezentować najlepsze z wykonanych prac. Wystawa będzie miała miejsce na stoisku Nowego Kamieniarza. Warto, choćby ze względu na to, że będzie to prawdopodobnie ich ostatnia publiczna prezentacja…

„Kolory kamieniarstwa 1956 – 1989”
Lata 50. to nie tylko czas znaczącego rozwoju rynku reklamowego w Europie. Od tego czasu na większą skalę stosowano technologię druku offsetowego, który dziś zdominował druk prasy. Pomimo widocznego skoku jakościowego, jakość wydruków była nadal zbyt słaba, by  odwzorować wygląd faktury kamienia, czy przedstawić detal maszyny czy narzędzia. Kolejne lata przynosiły dalszy rozwój technologiczny w zakresie dokładności i jakości druku, lecz nadal dla wielu firm był ona niezadowalający. Skutkowało to tym, że publikowane w tym czasie reklamy, także te w czasopismach kamieniarskich opierały się z jednej strony na treści  – tak aby opisać dokładnie produkt, a z drugiej na odważnej, metaforycznej czy alegorycznej, formie. Efekty prac ówczesnych grafików były często zdumiewające. Redakcja Nowego Kamieniarza, postanowiła dotrzeć do wydań archiwalnych europejskich czasopism kamieniarskich i wybrać te najbardziej charakterystyczne, najodważniejsze,  najbardziej efektowne,  i zaprezentować szerszej publiczności. Składająca się z ponad 50 eksponatów wystawa, będzie miała miejsce na targach Stone 2017. Wszystkich miłośników historii, a także koneserów sztuki serdecznie zapraszamy!

Energiza zagra na stoisku Pamiru
Warszawska firma Pamir przygotowała na Targi Stone niespodziankę. Na stoisku Pamiru nr 31, hala 8A od środy do piątku można będzie posłuchać niebanalnej muzyki od baroku do jazzu. Na żywo wystąpią: kwartet smyczkowy, jeden z najlepszych zespołów jazzu tradycyjnego i solistka saksofonowa Energiza. Natomiast w czwartek,  23.11.2017r., o godz. 16. firma Pamir zaplanowała uroczyste otwarcie ogólnopolskiego Centrum Konglomeratu (www.centrum-konglomeratu.pl). W programie losowanie nagród i coktail. Wiele muzyki i możliwości do rozmów o wzrastającej roli sztucznego kamienia. Zainteresowani spotkaniem na pewno dowiedzą się czegoś więcej o współczesnych trendach w naszej zmieniającej się branży. Ä

 pwk2011 (1)_398y941r.jpg plakat lata 70m_296y791m.jpg plakat lata 80m_934r749k.jpg