Nowy Kamieniarz nr 94

Piątek, 7 kwietnia 2017 Nowy Kamieniarz nr 94

Drugi tegoroczny numer Nowego Kamieniarza dociera już do czytelników. O czym przeczytacie na łamach 94. numeru naszego magazynu?
Na okładce marmur, także w nieco innym wydaniu. Magda Rocławska-Harań w swoim artykule „Kult białego marmuru” przedstawia wpływ tego szlachetnego kamienia na dzisiejszy design. Jak się okazuje po białym, może przyjść kolej na czarny. Jak mówią pożyjemy zobaczymy.
W marcowo-kwietniowym numerze nie mogło zabraknąć foto-relacji z największych targów kamieniarskich w chińskim Xiamen, które jak wynika z relacji, w najbliższych latach mają być... a jakże, jeszcze większe.
Będąc przy targach w numerze także relacja z rodzimej Budmy oraz wręczenia nagrody w konkursie Trawertyn Design
W nowym numerze NK nie mogło zabrakną maszyn. Grzegorz Okoński, przygotował tym razem przegląd maszyn używanych do szlifowania i renowacji kamiennych posadzek. W numerze również „maszynowy” tekst Sławomira Mazurka o waterjetach.
Oprócz tego polecamy także wywiady z ludźmi z branży: Mariuszem Staszakiem, Mariuszem Fiks i Ralfem Witzigmannem.
Prócz wymienionych tematów, jak zwykle całkiem spora dawka wiedzy geologicznej: „Onyks niejedno ma imię”, to tekst w którym dr Paweł Zagożdżon wziął pod lupę oczywiście onyksy, „Granit tatrzański w architekturze Krakowa” autorstwa prof. Jacka Rajchela dotyczy rzecz jasna tytułowego bohatera, a „Wapienie i dolomity przyjmujące poler” są przeglądem kamieni architektonicznych przygotowanym przez prof. Jana Bromowicza.
Wielu czytelników z pewnością z ciekawością zajrzy też na strony naszych felietonistów.
Miłej lektury!
94. numer magazynu Nowy Kamieniarz w wersji w wersji elektronicznej