Nowy Kamieniarz nr 102

Czwartek, 24 maja 2018 Nowy Kamieniarz nr 102

RODO to temat nr 1 bieżącego wydania Nowego Kamieniarz. Dostosowanie się do nowych, przepisów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) to najprawdopodobniej najczęściej poruszany wśród przedsiębiorców temat. O tym, czego spodziewać się po nowych przepisach przeczytamy w artykule „Czy powinniśmy się bać RODO?” mecenas Edyty Iacovone. Może po lekturze, niektórzy stwierdzą, że nie taki diabeł straszny...
W numerze znajdziecie także ulotka, po wypełnieniu której będziecie w dalszym ciągu mogli otrzymywać nasze czasopismo bezpłatnie. Inaczej w myśl przepisów RODO przestaniemy mieć prawo do przesyłanie Wam naszego czasopisma.  
W numerze także obszerny artykuł o naszych bałtyckich portach, a w nim informacja że port w Szczecinie rok 2017 zaliczył do najbardziej udanych bijąc swoje rekordy w przeładunkach oraz wyprzedzając inne europejskie porty. Branża kamieniarska, dołożyła do tego sukcesu także swój „kamyczek” – wszystko w tekście „Płynie kamień do Polski”.
„Błędy, usterki i defekty okładzin kamiennych” to z kolei artykuł naszego autora i felietonisty Sławomira Mazurka. W bogato ilustrowanym materiale omawia najczęstsze błędy popełniane przez wykonawców podczas montażu kamiennych okładzin. Z pewnością, żaden artykuł nie wyczerpie w pełni tak obszernego tematu, a codzienna praktyka kreuje sytuacje, wydawałoby się niemożliwe. Jednak wiedząc, co może się wydarzyć podczas montażu elewacji z płyt kamiennych można się pewnych błędów ustrzec i taka właśnie była intencja autora, który podzielił się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat wielu aspektów zastosowania kamienia, jako materiału okładzinowego.
W numerze ponadto, tradycyjna, spora dawka fachowej wiedzy kamieniarskiej, dużo ciekawostek, wiadomości z kraju i ze świata, wywiady z ludźmi z branży i oczywiście nasi felietoniści.
Sławomir Mazurek w tekście „Wakacje wśród kamieni” dzieli się swoimi spostrzeżeniami z wakacyjnego spojrzenia na kamienie, a Jarosław Rocławski w felietonie „Minister do spraw zbytecznych” zastanawia się, czy w Polsce wszyscy ministrowie są.... potrzebni.
102. numer magazynu Nowy Kamieniarz w wersji w  wersji elektronicznej.