Mistrz ręcznej obróbce kamienia poszukiwany!

Poniedziałek, 23 października 2017 Mistrz ręcznej obróbce kamienia poszukiwany!

 

Podczas Targów STONE odbędą się Mistrzostwa Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia. Zapraszamy do podjęcia wyzwania i udziału w konkursie!
Po raz pierwszy na targach STONE w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski  w Ręcznej Obróbce Kamienia. Przez dwa dni, 23 i 24 listopada, uczestnicy konkursu podejmą się trzech zadań. W trakcie mistrzostw śmiałkowie wykonają (na podstawie rysunku technicznego) detal architektoniczny, prace liternicze oraz płaskorzeźbę lub rzeźbę na podstawie ogólnej tematyki.
Uczestnicy konkursu poddadzą obróbce ręcznej wapienny blok o wymiarach 40x40x40. Organizatorzy konkursu – Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie – zdecydowali, że materiałem do pracy będzie wapień pińczowski. Ten polski kamień naturalny jest eksploatowany od X wieku. Jego cechy fizyczne sprawiają, że jest materiałem wielkiej tradycji w kamieniarstwie i rzeźbiarstwie.
Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 6 listopada. Spośród nadesłanych zgłoszeń Zarząd ZPBK wyłoni sześcioro uczestników, których zobaczymy ostatecznie na targach STONE.
Uczestnicy będą mieli zagwarantowany nocleg.
Szczegóły konkursu, formularz zgłoszenia dostępne są na stronie www.zpbk.pl
Termin zgłoszeń: 6 listopada
Weź udział w konkursie!