Intermac z Montresorem

Poniedziałek, 11 września 2017 Intermac z Montresorem

Podczas zbliżających się targów Marmomac 2017 w Weronie (27-30.09.2017) firma Montresor wystawi się już jako członek Biesse Group.
W lipcu br. Intermac należąca do grupy Biesse S.p.A. kupił 100% udziałów w firmie Montresor&C S.r.l. Fuzja ma być krokiem milowym na drodze do stworzenia pełnej gamy produktów przeznaczonych dla profesjonalistów z sektora maszyn do obróbki kamienia naturalnego i konglomeratów.
Montresor, z siedzibą w Villafranca di Werona specjalizuje się w projektowaniu i montażu boczkarek. Jak informowali w oficjalnym komunikacie Montresor zawsze przywiązywał dużą wagę do innowacyjności, oferując doskonałą jakość i dążąc do zaspokojenia potrzeb stale rozwijającego się rynku. Włączenie w struktury grupy Biesse ma na celu pozycjonowanie firmy jako jedynego wyboru dla tych, którzy szukają kompletnych i zintegrowanych rozwiązań do obróbki kamienia.
Umowa z Montresor, podobnie jak ostatnio podpisana z firmą Movetro s.r.l. (w tym przypadku dotycząca technologii przetwarzania szkła) stanowi kolejny krok na drodze rozwoju całej grupy Biesse. Wzmacniając ofertę gotowych rozwiązań w dobie cyfrowej obróbki Biesse chce być idealnym partnerem w projektowaniu budowie specjalnych, w pełni zautomatyzowanych i zintegrowanych systemów i linii produkcyjnych „pod klucz”.
Biesse Group to czołówka producentów maszyn przeznaczonych do obróbki drewna, szkła, kamienia, tworzyw sztucznych i metalu. Grupa projektuje, produkuje i dystrybuuje maszyny, systemy zintegrowane i oprogramowanie dla producentów mebli, ram okienno-drzwiowych i elementów do budowy, budowy statków i przemysłu lotniczego oraz firm z branży kamieniarskiej. Rokrocznie inwestuje ok. 14 milionów euro w badania i rozwój, oferując ponad 200 zarejestrowanych patentów.
Biesse S.p.A. została założona w Pesaro w 1969 roku przez Giancarlo Selci. Aktualnie zatrudnia na całym świecie 3800 pracowników. (red)
(źródło: biessegroup.com)