Firma Rogala uruchomiła nowy zakład w Przyłęku

Piątek, 18 maja 2018 Firma Rogala uruchomiła nowy zakład w Przyłęku
W kwietniu 2018 r. firma ROGALA uruchomiła w Przyłęku, koło Mielca, gdzie znajduje się jej siedziba, nowy zakład cięcia marmuru i granitu. 
W zakładzie zostały zastosowane najnowszej generacji traki wielolinowe Jupiter GS 220 firmy Pedrini. Jeden umożliwia cięcie 48 linami, drugi 16 linami, a trzeci to monolinka (traki montowała firma TGR).
Jak wyjaśnia Wojciech Rogala, nowy park maszynowy znacznie wzmocni moce produkcyjne firmy ROGALA i zapewni produkcję płyt o różnych grubościch z importowanych bloków. Przywiązując dużą wagę do ochrony środowiska właściciele firmy zdecydowali się na zastosowanie lin do cięcia o średnicy 6,3 mm, (Jupiter GS 220 może też ciąć linami 7,3 mm) co przekłada się na minimalizację rzazu, a w związku z tym znaczne ograniczenie produkcji odpadowego „szlamu”.
Kolejną inwestycją związaną z ochroną środowiska był montaż nowej oczyszczalni wody o dużej wydajności, włoskiego producenta OMP (montaż firma MC Diam). Nowa oczyszczalnia wyposażona w filtroprasę i zbiornik o pojemności 80 m sześć. ma wydajność 3000 l/min. w pełni zaspokajając potrzeby całego zakładu.
Uruchomienie nowego zakładu wiązało się również z rozbudową hal i montażem nowej suwnicy.